Tools

Zmuszony byłem ostatnio wyciągnąć klucz WPA z Windowsa 2000 Pro. Dostęp do "gwiazdek" już miałem. Pozostało jeszcze znaleźć sposób aby sprawdzić co się pod nimi kryje. Krótko mówiąc, przetestowałem kilka programików Freeware/Shareware, jednak żaden z nich sobie nie poradził. Tzn. prawie żaden. 😉 W końcu trafiłem na programik, który bez najmniejszych problemów wykonał to, czego od niego oczekiałem. Asterisk Logger odesłał "gwiazdki" w niebyt i umożliwił mi dostanie się do klucza. Z pewnością więcej programów również dałoby radę, jednak ja trafiłem właśnie na ten, więc o nim napisałem. 🙂 Oczywiście freeware. Jeden pliczek, 21KB.

Drugim programem, którego konkretna funkcjonalność mnie zaciekawiła, to Free Download Manager. Jak sama nazwa wskazuje, wiele za niego nie zapłacimy. 😉 Co konkretnie mi sie w nim spodobało? Otóż załóżmy, że chcemy ściągnąć plik zip, np. o wielkości 200MB, ponieważ wydaje nam się, że wewnątrz znajdziemy konkretny pliczek o rozmiarze powiedzmy 2MB. FDM umożliwia:
Po pierwsze, obejrzenie zawartości zipa zanim tak naprawdę zaczniemy ściąganie, więc możemy potwierdzić obecność interesującego nas pliku.
Po drugie, mamy możliwość zaznaczenia tylko tych plików znajdujących się w zipie, które nas interesują i tylko te pliki zostaną ściągnięte.

Nie wiem czy jest to popularna funkcjonalność w tego typu programach, ale mi się bardzo spodobała. 🙂

Reklamy

No comments yet

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: